Bloguje.cz (možná) končí

Na Bloguje.cz jsem v roce 2007 (tzn. ve 12 letech) poprvé přičichl k aktivnímu vytváření obsahu internetu (pomineme-li Alíka), když jsem se rozhodl, že vytvořím stránky našemu klubu juda a budu tam psát zprávy ze závodů.

Redakční systém byl však datově náročný a na mém vytáčeném spojení byl očistec něco psát (a navíc to stálo peníze), a tak jsem šablonu od Bloguje prachsprostě ukradl, v NVU upravil, nahrál to na webzdarma.cz a ručně jsem v NVU upravoval HTML soubory, které jsem nahrával přes FTP. Napsal jsem asi 6 článků a pak mne to přestalo bavit.

Tím má zkušenost s Bloguje skončila. Tehdy se mi však moc líbilo. A nostalgie zůstává, pořád, když si na to vzpomenu, mám ten šimravý pocit, že vytvářím webové stránky a jsem skoro profík.

Nicméně když jsem včera zaslechl pípnutí Martina Malého a na http://bloguje.cz se znovu mrkl, byl jsem překvapený, že se za těch pět let vůbec, ale vůbec nic nezměnilo.

Martin pípal, že Bloguje končí, a o chvíli později se nechal slyšet, že nabízí, že Bloguje převezme a bude se o něj starat. LAAR, a.s. o nabídku však nejspíše nemá zájem.

Je to veliká škoda. Pod Martinovým vedením by se z Bloguje stala opět konkurenceschopná služba, a to nejen zoufalostem u nás, ale i v zahraničí.

Moc bych si přál, aby LAAS, a.s. nakonec ještě změnili názor, aby pod tlakem komunity pomohli Bloguje zachránit. Pokud bude, Martine, možné LAAR, a.s. nějak přesvědčit, dej vědět, rád se zúčastním. A platí i má nabídka pomoci. Bylo by pro mě ctí pracovat pro Tebe / s Tebou.

Zapsal Anαbet ve středu